Kategorie

Zewnętrzna antena GPS Garmin GPS 19x NMEA 2000

Producent: Garmin
Kod producenta: 010-01010-10
Dostępność:
Cena netto: 752,03 zł 925,00 zł

GPS 19x jest bardzo czułym odbiornikiem który pozwala uzyskać aktualizację danych o pozycji, prędkości z częstotliwością 10 Hz. Dla wielofunkcyjnych wyświetlaczy (MFD), zwykłych ploteów i autopilotów firmy Garmin pozwala osiągnąć wysoką dokładność precyzyjność danych.

Dostarcza precyzyjne dane o pozycji
Ten 32-kanałowy odbiornik umożliwia śledzenie wielu globalnych systemów nawigacji satelitarnej, takich jak GPS, GLONASS, Galileo¹ czy QZSS¹. Dostępność większej liczby satelitów sprawia, że urządzenie umożliwia uzyskanie dokładniejszych pozycji nawet w trudnych warunkach. Większa dokładność danych z zakresu pozycji, kierunku i prędkości, pobieranych nawet 10-krotnie szybciej niż w przypadku innych odbiorników/anten, pozwala cieszyć się płynniejszym i szybszym rysowaniem pozycji na ploterze nawigacyjnym lub wyświetlaczu wielofunkcyjnym.

Urządzenie obsługuje system WAAS i może określić pozycję z dokładnością do 3 m (9,84 stopy). (Typowa dokładność pozycji WAAS)

Widoczne zalety

W porównaniu z urządzeniami o mniejszych częstotliwościach aktualizacji, urządzenie GPS 19x oferuje zdecydowanie lepsze wyniki przy mniejszych prędkościach. Dane dotyczące pozycji i kursu pochodzące z wolniejszych urządzeń mogą znacznie wahać się i zmieniać przy prędkościach poniżej 1,6 km/h (1 mil/h). Urządzenie GPS 19x oferuje stałe i płynne odczyty kierunku, które są szczególnie ważne podczas nawigacji do określonego punktu lub oznaczenia.

Urządzenie GPS 19x wyświetla także w płynny i dokładny sposób rzeczywisty kierunek, w jakim porusza się łódź. Jest to widoczne szczególnie przy wychodzeniu ze zwrotów. Urządzenie GPS 19x eliminuje także zjawisko przeskoków pozycji, które występuje przy małych prędkościach i zwrotach po łuku. Urządzenie GPS 19x płynnie wyświetla pozycję podczas trwania całego manewru zwrotu².

Stworzony z myślą o wielofunkcyjności
Będące częścią rodziny instrumentów morskich firmy Garmin urządzenie GPS 19x HVS jest odporne na działanie warunków atmosferycznych. Ten wodoszczelny (IPX7) czujnik jest przeznaczony do montażu na maszcie, jak również do montażu wpuszczanego. Można go również przymocować do spodu pokładu z włókna szklanego, co dodatkowo ułatwia instalację. Dodatkowo możliwe jest ustawienie częstotliwości aktualizacji na poziomie 1 Hz lub 5 Hz w celu spełnienia określonych wymogów instalacyjnych.

¹ Obsługiwane, gdy dostępne. Może to wymagać aktualizacji oprogramowania.

² Urządzenia GPSMAP serii 6000 i 7000 oraz nowsze plotery nawigacyjne zostały dostosowane tak, aby umożliwić optymalne wykorzystanie informacji przesyłanych z urządzenia GPS 19x z częstotliwością aktualizacji 10 Hz.

 

Opakowanie zawiera:

  • GPS 19x NMEA 2000
  • Uchwyt do montażu na maszcie
  • Uchwyt do montażu na powierzchni płaskiej
  • Uchwyt do montażu pod pokładem
  • Przewód NMEA 2000 (6m)
  • Trójnik NMEA 2000
  • Dokumentacja

Dane techniczne:

Dimensions (D x H): 3 19/32" x 1 15/16" (91.6 mm x 49.5 mm)
Weight: 7.1 oz (201 g)
Cable length: 30 ft (9.14 m)
Temperature range: -22° to 176° F (-30° to 80° C)
Case material: Fully gasketed, high-impact plastic alloy; waterproof to IPX7
Compass-safe distance: 5.9" (150 mm)
Power source input: 8-33 Vdc, unregulated
Input current: 40 mA at 12 Vdc