Kategorie 

Garmin Nuvi 3597 LMT

Producent: Garmin
Kod producenta: 010-01118-12
Dostępność:
Cena netto: 934,15 zł 1 149,00 zł
Garmin nüvi 3597 LMT w skrócie:
 • Działający w dwóch położeniach, 5-calowy wyświetlacz o wysokiej rozdzielczości z funkcją zoomu przez rozciąganie
 • Szczegółowe mapy z bezpłatną, bezterminową¹ subskrypcją komunikatów drogowych
 • Technologia Garmin Real Directions z funkcją Garmin Real Voice
 • Darmowa bezterminowa² subskrypcja alertów o utrudnieniach drogowych
 • Zgodność z funkcją nawigacji sterowanej głosem i Bluetooth oraz z aplikacją Smartphone Link


Ekran 5 cali, aktywny uchwyt nowej generacji,
Garmin nüvi 3597 LMT jest następcją modelu 3590 LMT wprowadzonego na rynek w 2012 roku. Posiada 5-calowy ekran multidotykowy o wysokiej rozdzielczości z funkcją zoomu przez rozciąganie, pozwala to dokładnie przyjrzeć się informacjom na ekranie. Ekran działa w dwóch położeniach, poziomo lub pionowo, a urządzenie automatycznie rozpoznaje wybranego położenie. Urządzenie ma nieco cieńszą obudowę od swojego poprzednika, która została ładnie wykończona eleganckim aluminium w srebrnym kolorze. Nowy aktywny uchwyt, który jest dodatkowo magnetyczny, jest jedną z najlepszych nowości w modelach na rok 2013 - trzyma się wystarczająco mocno szyby aby utrzymać urządzenie na swoim miejscu podczas jazdy. Dzięki temu że kabel zasilania wpina się w uchwyt, urządzenie można swobodnie zdemontować bez konieczności wypinania kabla, gdy opuszcza się pojazd. Magnes eliminuje konieczność "wciskania" urządzenia w uchwyt jak to jest w modelach poprzedniej generacji.  

Szczegółowe mapy z bezpłatnymi aktualizacjami
Urządzenie nüvi 3597 LMT ma fabrycznie załadowane szczegółowe mapy. Dzięki bezpłatnym i bezterminowym¹ aktualizacjom map twoje trasy na pewno będą uwzględniały najbardziej aktualne mapy, punkty szczególne oraz dane nawigacyjne. Nowe mapy są dostępne do pobrania bez żadnych opłat do 4 razy w roku przez cały okres użytkowania urządzenia.

Przy tak wielkiej ilości danych urządzenie nüvi 3597LMT ułatwia wyszukiwanie adresów i milionów punktów szczególnych, takich jak firmy, sklepy, restauracje i inne miejsca. Urządzenie nüvi 3597LMT ma fabrycznie załadowane punkty szczególne, więc nie ma potrzeby wprowadzania tych informacji. Po prostu wybierz jeden punkt szczególny (lub wiele) i podróżuj do niego szybko i bez problemów. Można również dodawać własne punkty szczególne do urządzenia nüvi 3597LMT.

Garmin Traffic
Garmin nüvi 3597LMT jest wyposażone w nową usługę komunikatów drogowych firmy Garmin, która pomaga spędzić więcej czasu w ruchu. Alerty o utrudnieniach drogowych są wyświetlane obok mapy, a raporty o ruchu drogowym są też wymawiane. Usługa komunikatów drogowych Garmin Traffic może też podać szczegółowe informacje na temat danej sytuacji, np. szacowany czas opóźnienia oraz informacje o możliwych objazdach. Może nawet potwierdzić, czy jedziesz najszybszą trasą. Usługa Garmin Traffic jest sterowana głosem, co oznacza, że reaguje na wymawiane polecenia. Bezterminowa subskrypcja komunikatów drogowych¹ uprawnia do otrzymywania w urządzeniu nüvi 3597LMT informacji o ruchu drogowym przez cały okres użytkowania urządzenia.

Potęga głosu
Unüvi 3597LMT posiada funkcję nawigacji sterowanej głosem która nie jest dostępna dla j. polskiego, dlatego nawigację można również obsługiwać standardowo za pomocą interfejsu dotykowego.

Technologia Garmin Real Directions™ z funkcją Garmin Real Voice™
nüvi 3597 LMT zapewnia nowy wymiar „szczegółowych, wymawianych wskazówek” dzięki funkcji Garmin Real Directions, czyli łatwym w zrozumieniu wskazówkom dojazdu, które prowadzą niczym przyjaciel, wykorzystując rozpoznawalne punkty orientacyjne, budynki i sygnalizację świetlną. Koniec ze stresem podczas prób odczytania nazw ulic. Garmin Real Voice jest zaawansowaną technologią mowy, która brzmi bardziej jak naturalny, przyjemny głos. Garmin Real Directions i Garmin Real Voice są funkcjami, które są dostępne wyłącznie w naszych urządzeniach nawigacyjnych GPS.

Rozmowy przez zestaw głośnomówiący dzięki technologii Bluetooth®
Zsynchronizuj telefon obsługujący funkcję Bluetooth z urządzeniem nüvi 3597 LMT, aby prowadzić rozmowy przez zestaw głośnomówiący wykorzystujący zintegrowany mikrofon i głośnik. Włóż telefon bezpiecznie do schowka, kieszeni lub torebki i wykonuj oraz odbieraj połączenia bez odrywania rąk od kierownicy i wzroku od drogi.

Zgodność z aplikacją Smartphone Link
Smartphone Link to bezpłatna aplikacja, która sprawia, że urządzenie GPS może otrzymywać w czasie rzeczywistym informacje, np. o utrudnieniach w ruchu, mobilnych kamerach monitorujących, pogodzie i wiele innych. Aplikacja udostępnia też pozycje smartfonowi, dzięki czemu można nawigować ostatnią milę do celu podróży (i z powrotem), aby odszukać zaparkowany samochód.

Aplikacja Smartphone Link zapewnia dostęp do usług Garmin Live⁴, czyli przydatnych, otrzymywanych w czasie rzeczywistym informacji, np. o utrudnieniach w ruchu i pogodzie. Usługi Garmin Live dostępne są bezpłatnie oraz w ramach subskrypcji.
Kompleksowa nawigacja samochodowa, którą można zobaczyć i usłyszeć

Aktywny asystent pasa ruchu z komunikatami głosowymi przygotowuje kierowcę do bezpiecznego korzystania ze zjazdów i przejeżdżania przez skrzyżowania. Gdy zbliżasz się do zjazdu lub skrzyżowania, animowany model wskazuje prawidłowy pas ruchu dla twojej trasy, a przyjemny głos oferuje dodatkową pomoc. Widok skrzyżowań BirdsEye zapewnia szczegółowy widok skrzyżowań, jakby patrzyło się na nie z góry. Widok skrzyżowań PhotoReal realistycznie wyświetla skrzyżowania i zjazdy z dróg wraz z otaczającym krajobrazem. Strzałki w jasnych kolorach wskazują odpowiedni pas ruchu. Urządzenie nüvi 3597 LMT wyświetla też prawdziwe znaki drogowe, tak jak je widać na trasie.


Wyrafinowane wzornictwo
Eleganckie, super cienkie urządzenie nüvi 3597 LMT ma wyrafinowany wygląd, który komponuje się z wnętrzem każdego pojazdu. Uchwyt magnetyczny umożliwia proste montowanie i zdejmowanie, a także bezpiecznie trzyma urządzenie nüvi 3597LMT podczas jazdy.


Więcej informacji
Urządzenie nüvi 3597 LMT cały czas wyświetla na ekranie mapę podróży, a dodatkowe informacje są wyświetlane obok. Aby uzyskać szczegółowe informacje, wystarczy zapytać lub dotknąć ekranu. Podczas jazdy wybraną trasą funkcja Przed tobą stale informuje o usługach w pobliżu, takich jak restauracje, stacje benzynowe, szpitale i hotele.

Urządzenie nüvi 3597 LMT wyświetla informacje o ograniczeniach prędkości, aktualnej prędkości i dokładnym czasie przyjazdu. Umożliwia też szybkie przeczytanie nazwy aktualnej ulicy. Urządzenie nüvi 3597 LMT wyświetla także ostrzeżenia o strefach wokół szkół oraz zapewnia trójwymiarowy widok terenu i budynków, dzięki czemu wiadomo, czego się spodziewać podczas jazdy.

Opakowanie zawiera:
 • nüvi 3597 LMT z mapą City Navigator® NT Europy (45 krajów)
 • Bezterminowa subskrypcja map¹ i komunikatów drogowych² (informuje o niej oznaczenie „LMT” umieszczone na pudełku po numerze modelu)
 • kabel zasilania z gniazda zapalniczki z anteną komunikatów drogowych
 • Uchwyt magnetyczny z przyssawką
 • Kabel USB
 • Skrócony podręcznik użytkownika

Spefcyfikacja techniczna:

Własności fizyczne i działanie

Wymiary urządzenia, szer. x wys. x gł. 13,8 x 7,7 x 1,3 cm (5,4 x 3,1 x 0,5 cala) (szer. x wys. x głęb.)
Wymiary wyświetlacza, szer. x wys. 10,9 x 6,5 cm (4,3 x 2,9 cala), przekątna 5" (12,7 cm)
Rozdzielczość wyświetlacza, szer. x wys. 800 x 480 pikseli
Typ wyświetlacza wielodotykowy, szklany, kolorowy wyświetlacz TFT WVGA z białym podświetleniem, działający w dwóch położeniach
Waga 192 g (6,8 uncji)
Bateria bateria litowo-jonowa
Czas działania baterii Do 2 godz.
Gniazdo słuchawkowe/wyjście audio Nie
Bardzo czuły odbiornik Tak
Wodoszczelny Nie

Mapy i pamięć

Fabrycznie załadowane mapy ulic Tak
Includes lifetime map updates Tak
gwarancja nüMaps tak
widok terenu 3-D Tak
Widok budynków 3D (wyświetla budynki w 3 wymiarach) Tak
Wbudowana pamięć tak
Możliwość używania kart z danymi tak karta microSD™ (do nabycia osobno)
Waypointy/ulubione/pozycje 1000
Trasy 100

Funkcje i korzyści

Funkcje dające oszczędność czasu i pieniędzy
Komunikaty głosowe (np. „Skręć w prawo za 200 m”) Tak (wewnętrzny głośnik i głośnik w uchwycie)
Wymowa nazw ulic (np. „Skręć w ulicę Dębową za 200 m”) Tak
Nawigacja sterowana głosem (obsługa urządzenia przy użyciu poleceń głosowych) Tak
Zgodność z radiowymi komunikatami drogowymi Tak
Dożywotnie aktualizacje informacji o utrudnieniach drogowych traffic (otrzymuj darmowe dożywotnie aktualizacje traffic) Tak
Asystent pasa ruchu (wskazuje prawidłowy pas ruchu) Tak
widok skrzyżowań (wyświetla znaki skrzyżowań) Tak
myTrends™ (predicts your routes) Tak
trafficTrends™ (calculates routes based on predicted traffic flow) Tak
ecoRoute™ (obliczanie trasy najefektywniejszej pod względem zużycia paliwa) Do nabycia osobno
Automatyczne sortowanie wielu celów podróży (zapewnia najkrótszą trasę) Tak
Unikanie tras (autostrad, dróg płatnych itp.) Tak
Garmin nüLink! Usługi: (odbieranie dokładnych informacji o podróży w czasie rzeczywistym) nie
Zgodność z XM® Navtraffic & Radio w USA Nie
Funkcje zwiększające bezpieczeństwo nawigacji
Technologia Bluetooth® (połączenie z telefonem w celu dzwonienia bez użycia rąk) Tak
Wskaźnik ograniczenia prędkości (wyświetla ograniczenie prędkości dla większości głównych dróg w USA i Europie) Tak
Gdzie jestem? (znajdź najbliższy szpital, posterunek policji, stację benzynową, najbliższy adres i skrzyżowanie) Tak
Udoskonalona nawigacja w trybie pieszym (prowadzi podczas spacerów po mieście) nie
Nawigacja do zdjęć (nawigacja na podstawie zdjęć oznaczonych znacznikami geograficznymi) Nie
usługi – zjazd z autostrady (informuje o zbliżaniu się do usług podczas jazdy na autostradzie) Tak
Własne punkty POI (możliwość dodawania punktów szczególnych) Tak
Garmin Lock™ (zabezpieczenie przed kradzieżą) Nie
Funkcje z możliwością dostosowania
Zgodność z pojazdami Garmin Garage™ (pobieranie ikon w kształcie pojazdów do urządzenia) Tak
Zgodność z komunikatami głosowymi Garmin Garage™ (pobieranie własnych głosów do urządzenia) Tak
Odtwarzacz MP3 Nie
Odtwarzacz książek audio Nie
¹ Lifetime Mapping Warunki korzystania:
Jeśli użytkownik wykupił dożywotnią subskrypcję usługi nüMaps Lifetime (sprzedawaną oddzielnie lub w zestawie z niektórymi modelami urządzeń GPS), będzie otrzymywał aktualizacje map, gdy takie aktualizacje zostaną udostępnione na stronie internetowej firmy Garmin, do użytku na 1 zgodnym produkcie firmy Garmin do czasu zakończenia okresu eksploatacji produktu lub zaprzestania otrzymywania przez firmę Garmin danych map od dostawcy zewnętrznego, w zależności od tego, który z wymienionych warunków nastąpi szybciej. Okres eksploatacji produktu oznacza okres, podczas którego produkt: (a) ma wystarczającą ilość pamięci i inne możliwości techniczne wymagane do korzystania z aktualnych map; oraz (b) działa w sposób przewidziany przez producenta bez konieczności przeprowadzenia poważniejszych napraw. Urządzenie zostanie uznane za niezdatne do użytku, a jego okres eksploatacji za zakończony, jeżeli do urządzenia nie zostaną pobrane żadne aktualizacje przez okres co najmniej 24 miesięcy. O ile nie określono inaczej, otrzymywane w oparciu o subskrypcję aktualizacje będą stanowiły aktualizacje tego samego obszaru geograficznego, który został dostarczony pierwotnie wraz z zakupionym produktem firmy Garmin. Zewnętrzni dostawcy zawartości mogą ulec zmianie. W niektórych przypadkach może okazać się, że produkt firmy Garmin nie posiada wystarczającej ilości pamięci do załadowania aktualizacji danych map. W takiej sytuacji użytkownik musi: (a) wybrać do aktualizacji zredukowany obszar, którego dotyczą dane map; lub (b) zakupić osobno kartę microSD/SD (w zależności od typu produktu firmy Garmin) i załadować wszystkie lub część obszaru do aktualizacji, którego dotyczą dane map, na kartę, a następnie włożyć kartę do gniazda kart microSD/SD w produkcie firmy Garmin. W przypadku, gdy nie jest możliwe skorzystanie z możliwości opisanych w punktach (a) i (b) w celu rozwiązania problemu zbyt małej ilości pamięci, firma Garmin może zadecydować, że okres użytkowania produktu dobiegł końca. Firma Garmin może zakończyć subskrypcję usługi nüMaps Lifetime w dowolnym momencie w przypadku naruszenia przez użytkownika warunków niniejszej Umowy lub warunków korzystania z subskrypcji. Przekazywanie przez użytkownika subskrypcji usługi nüMaps Lifetime na inny produkt firmy Garmin jest niedozwolone.

² Lifetime Traffic Warunki korzystania:
Przekazywanie przez użytkownika BEZPŁATNEJ i bezterminowej subskrypcji komunikatów drogowych innej osobie lub przenoszenie jej na inny produkt firmy Garmin jest niedozwolone. Użytkownik będzie otrzymywał dane o ruchu drogowym przez cały okres eksploatacji odbiornika komunikatów drogowych firmy Garmin (dopóki będzie dysponował zgodnym urządzeniem GPS firmy Garmin) albo dopóki firma Garmin będzie odbierała dane o ruchu drogowym od strony trzeciej, w zależności od tego, który z wymienionych warunków nastąpi szybciej. Okres eksploatacji odbiornika komunikatów drogowych oznacza okres, podczas którego odbiornik: (a) ma możliwości techniczne wymagane do korzystania z usługi informacji o ruchu drogowym; oraz (b) działa w sposób przewidziany przez producenta bez konieczności przeprowadzenia poważniejszych napraw. Informacje o ruchu drogowym nie są dostępne na wszystkich obszarach

³ Zostanie naliczona opłata za pakiet transferu danych (jeśli występuje). W celu uzyskania informacji dotyczących pakietu usług i opłat z tytułu roamingu należy skontaktować się z operatorem.
⁴ Może być wymagana subskrypcja.